400 nädalat ülipõhjalikku testimist

Meie tööpükste uus põlvkond on läbi
käinud nii paradiisist kui ka põrgust.
Viimaks ometi jäi Rootsi oskustööline
Christian Isaksen tulemusega rahule.
Ma meie samuti.

Kuidas meil õnnestus luua maksimaalselt mugavad uue põlvkonna tööpüksid

Snickers Workwear - Eesti

Eelmise uue põlvkonna tööpükste tootesarja turuletoomisest on tänaseks möödas peaaegu kümme aastat. Põhjus oli lihtne: meie olemasolevad 3. seeria tööpüksid olid – ja on – ülimalt edukad.

Aga Snickers Workwear on alati keskendunud uuendustele ja niisiis ei suutnud me end enam tagasi hoida – kätte oli jõudnud aeg millegi uue väljatöötamiseks. Meil oli plaanis esitleda uue põlvkonna tööpükse ja me leppisime kokku, et selleks tehtav eeltöö saab olema põhjalikum kui iial varem.

Protsess sai alguse 2013. aastal

„Me panime enam kui kaks aastat tagasi pead kokku. Tahtsime teada mitte üksnes seda, mida töömehed vajavad, vaid ka seda, mida nad tahavad. On funktsioone, mis näevad küll lahedad välja, kuid peagi taipasime, et mitte keegi ei kasuta neid reaalselt,” ütleb Henry Lundberg, Snickers Workweari arendusjuht.

Protsess algas küsitluste ja seminaridega. Lõppkasutajatel oli võimalik endil öelda, mis nende jaoks tegelikult oluline oli. Seejärel läksid kõik koju ja hakkasid konstruktsiooni peale mõtlema. Sellega oleks meie arendusprotsess ka lõppeda võinud.

“Aga siis sai alguse katsetuste etapp, mis on kestnud kuni praeguseni välja,” meenutab Henry. “Meil oli 50 erinevat katsetajat – elektrikud, torulukksepad, puusepad, maastikukujundajad. Nad katsetasid enam kui kahe aasta jooksul enam kui 200 püksipaari, mis teeb kokku enam kui 400 nädalat katsetusi.”

Asi on alati pisimuudatustes

Üks „katsejänestest” on Christian Isaksen. Ta osutab väljaspool Stockholmi, Rosersbergis asuva uue hotelli ehitusplatsi suunas. Tema töötab maapealsete paigaldistega ja mitte üksnes kõvakattega kõnniteel hotelli ees, vaid ka kõrgtöödel.

“Minu töös tuleb palju ette põlvili veedetud aega ja pinnad, millel ma põlvitan, on sageli kivised ja kõvad – ja see on uskumatu, kuidas selline töö riideid kulutab,” räägib mees. “Püksid peavad olema vastupidavad ja mugavad – see on minu erialal kõige olulisem. Mõistagi on ka rohkesti pisidetaile, mis minu elu lihtsamaks teevad.

Christian näitab oma pükse – ta katsetab parasjagu RuffWork mudelit. Ta kergitab tööriistataskuid ja näitab meile, mida ta ühest või teisest asjast arvab. “Need rihmad mulle ei meeldi,” teatab mees. “Ma ütlesin neile algusest peale – need aasad on liiga suured, mõeldud elektritööriistade ja muude selliste töövahendite riputamiseks, aga keegi ei kasuta neid sel eesmärgil. Te vaadake neid ehitustöölisi seal – nemad riputavad oma elektritööriistad reeglina hoopis selga.” Katsetaja Isaksen hakkab naerma ja meenutab, et esimese asjana rebenesid püksid lihtsalt lõhki, just enne seda, kui me teda esimest korda küsitlema tulime.

Põhjalikult testitud materjal

“Kui kangast rääkida, siis enne tootmise alustamist töötame me läbi neli või viis erinevat materjali,” selgitab Henry. “Just see ongi katsete juures oluline: pükse kasutatakse reaalses elus ja olukordades, mis annab meile võimaluse keskenduda vajalikele muudatustele ja täiendustele. Need aasad, milles Christian rääkis, lõpptoote osaks ei ole; me eemaldasime need, kuna selgus, et sisuliselt keegi ei kasutanud neid.”

Christian räägib esimesest intervjuust, mis toimus paar kuud pärast prototüüppükste kasutamist. Ja sellest, kuidas ta pidi vastama lõpututele küsimustele. Kuidas pükstest tehti pilte ja iga viimane kui üksikasi hoolega kirja pandi.

“See on üks asi, mida ma väga kiitsin,” osutab mees tõmblukule ühel taskul. “Enne seda seal ei olnud. Aga see tasku sobib ideaalselt krediitkaartidele ja muudele sarnastele asjadele, mis ei tohi määrduda ja tolmuseks saada. Varem kulutasid asjad, mis mu taskutesse sattusid, mu krediitkaardid alati ribadeks – ma lihtsalt ei saanud neis midagi väärtuslikku hoida. Ja pükste lõige meeldib mulle väga. Vanasti olid tööriided ikka nagu telgid. Nüüd istuvad püksid mugavalt ja puudub vajadus maha põlvitades pükse pidevalt kergitada. Põlvepolstrid asetuvad alati täpselt õige koha peale.

Hämmastavalt hea istuvus – alati

“Pükste istuvusega on kõik väga rahul – ja teisiti ei oleks see mõeldavgi, kui arvestada, kui palju aega me sobiva lõike leidmisele kulutasime,” tähendab Henry. “Katsetuste tulemusel sisse viidud muudatused ei olnud mahult kuigi suured, kuid igaüks neist oli äärmiselt oluline. Näiteks muutsime me taskute asukohta – just seda laadi tagasisidet me saamegi, kui oma lõppkasutajate tagasiside suhtes tähelepanelikud oleme.

Küsige meilt