Kuidas valida ideaalseid põlvekaitsmeid

Snickers Workwear - Eesti

Olete ehk kunagi puutunud kokku põlvekaitsme, millel lihtsalt puudus soovitud efekt? Siis teate ka seda, mis seisus olid  teie põlved pika tööpäeva lõpuks. Selles artiklis annaksime teile mõned näpunäited ideaalsete põlvepolstrite valimiseks ja seega põlvede optimaalse kaitse tagamiseks.

Säästke oma põlvi, kuni töö on tehtud

Põlvede kaitsmisel tulevad mängu mitmed erinevad tegurid, millega arvestada. Meie oleme teile valiku juures abiks, selgitades, kuidas hea põlvepadi peaks istuma, millised põlvekaitsmed teie tehtava tööga kõige paremini sobides ja kuidas põlvekaitsmete erinevad funktsioonid pakutavat kaitset mõjutavad. Ühtlasi anname teile mõned suunised teie põlvekaitsmete hooldamise ja elukaare osas.

Ideaalne sobivus teie põlvedele

Te võite endale soetada parima turul pakutava põlvepolstri, kuid ilma hea istuvuseta see teie põlvi vajalikul määral ei kaitse. Niisiis, mis tagab põlvepolstrite täiusliku sobivuse?

Kõige olulisemaks aspektiks on hästi istuvate põlvekaitsmete puhul teie tööpükste suurus, millest tihtipeale mööda vaadatakse. Kui püksisääred on liiga pikad või liiga lühikesed, ei asetu põlvekaitsmete taskud õigele kohale. Niisiis asub põlvepolster taskusse panemise järel nõuetekohase kaitse tagamiseks kas liiga kõrgel või liiga madalal. Niisiis valige põlvede parema kaitse tagamiseks endale kõigepealt õige suurusega püksid.

Suurus pole ainus asi, mis on oluline. Niisama oluline on ka teie pükste lõige. Kui te põlvitate sirge säärega pükse kandes, siis nihkub püksikangas põlvede kohal sageli külgedele. Niisiis, kui te kasutate põlvepatju, siis liiguvad needki küljele. Teil on niisiis vaja Twisted Leg säärelõikega püksipaari. Selle lõikega püksid hoiavad põlvepolstri tasku õige koha peal ka põlvitades ja tagavad sel viisil põlvede parema kaitse.

Head põlvekaitsmed jäävad oma kohale nii põlvitades kui ka püsti tõusmise järel. Põlvepolstrite taskus ringi liikuvad põlvepolstrid võivad juhul, kui põlved kaitstud tsoonist välja libisevad, põhjustada ootamatuid ja pikaajalisi vigastusi. Üheks kõige lihtsamaks viisiks põlvede parema kaitse tagamisel on põlvepolstri fikseerimine õigesse asendisse. KneeGuard süsteem on teile selle juures abiks ja lubab põlvepatju erinevatesse asenditesse fikseerida.

Sobivusele omab suurt mõju ka põlvepolstri konstruktsioon. See ei peaks kaitsma mitte üksnes põlveketra, vaid ka seda ümbritsevat piirkonda. Hea konstruktsiooniga põlvepolster ümbritseb põlve külgesid ja ei lase põlvel polstrilt maha nihkuda.

Täiusliku sobivuse saavutamise kontroll-leht

  • Kui märkate, et peate põlvekaitsmete õigesse asendisse nihutamiseks püksisäärt üles või alla sikutama, on see märgiks, et te ei kanna õiges suuruses pükse või siis tuleb muuta põlvepolstri asendit.
  • Uusi pükse jalga proovides ärge piirduge üksnes nendes seismisega. Proovige kindlasti põlvitada, et näha, kuhu seejuures paigutuvad põlvepolstrite taskud.
  • Valige kindlasti põlvekaitsmed, mis on ette nähtud teie tööpükste lõike jaoks. Kõik põlvepolstrid ei mahu sugugi igasse põlvepolstri taskusse. Erinevate brändide samaaegne kasutamine ja kombineerimine võib kaitse tõhusust mõjutada.

Millist põlvepolstrit te oma töö iseloomu arvestades vajate?

Kui olete põrandapaigaldaja, siis pole küsimustki – teie põlved vajavad maksimaalset kaitset. Aga milline kaitse peab olema tagatud neile, kes tegelevad muude töödega? Kuidas valida sobivat põlvepolstrit? Õiget tüüpi põlvepolstri valimisel on kõige olulisem arvestada teie töö kahe aspektiga; mitu korda te iga päev põlvili laskute/püsti tõusete ja kui pikka aega igapäevaselt põlvili töötades veedate.

Kas te töötate peamiselt siseruumides ja põlvitate aeg-ajalt? Siis sobivad teile kõige paremini kerged ja painduvad põlvepolstrid. Kerge põlvepolster ei muutu  töötamisel häirivaks, kuid pakub põlvitamisel teatavat kaitset. Teile piisab 2. tüüpi, 0. tasandi polstrist. Juhul, kui teie töö eeldab eeltoodust intensiivsemat ja sagedasemat põlvitamist, tasuks kaaluda suuremat kaitset pakkuvate põlvepolstrite soetamist.

Kui põlvitate keskmisest sagedamini, kuid ei veeda põlvili töötades kuigi kaua aega, sobivad teie vajadusi arvestades tõenäoliselt kõige paremini universaalsed põlvepolstrid. Need pakuvad küll teile vajalikku kaitset (2. tüüp, 0. tasand), kuid ei ole mõeldud intensiivseks kasutamiseks. Reeglina on polstrid võrdlemisi painduvad ja seega saate mugavalt tööd teha ka siis, kui parasjagu ei põlvita.

Kui teie töös on päeva jooksul tavaline sage tõusmine ja põlvili laskumine ja te veedate pikki perioode põlvili asendis, on teie puhul vajalikud vastupidavad põlvepolstrid. Niisugustel puhkudel on kaitse kõige olulisem, kuna pidevalt põlvitades ja taas püsti tõustes saavad põlved kõvasti vatti. Soetage endale põlvepolstrid, millel on uuenduslikud põrutust pehmendavad omadused.

Kui te töötate pikalt põlvili, tõusmata seejuures kuigi sageli (nagu põrandate paigaldajad), läheb teil tarvis põlvepolstreid,  mis kogu päeva paigal püsivad ja teile seejuures maksimaalset kaitset pakuvad. Niisugused põlvepolstrid ei talu sagedasi lööke, kuid aitavad põlvi maas töötamise ajal kaitsta.

Näpunäiteid valimiseks

  • Kas teil on olnud põlvepolstreid, mis vaid mõnepäevase kasutamise järel „ära vajuvad”? Järelikult ei sobi need polstrid teie vajadustega! Kui valite põlvepolstri vastavalt sellele, kui pikalt te igapäevaselt põlvitades töötate, näete, kui olulisel määral nende elukaar erineb.
  • Kõik samas ametis täidetavad ülesanded ei ole samaväärsed, niisiis ei peaks kõik kasutama ühesuguseid põlvepolstreid. Nii põlvitab juhtmeid põrandale paigaldav elektrik oluliselt rohkem elektrikust, kes on spetsialiseerunud valgustite lakke paigaldamisele. Neil on mõlemal vaja erinevaid põlvepolstreid; ühel tugevaid ja vastupidavaid ja teisel kergeid ja painduvaid. Niisiis, selle asemel, et keskenduda oma elukutsele, võtke põlvepolstrite valimisel selle asemel arvesse hoopis enda tehtava töö iseloomu.
  • Kas teile tundub, et te jääte kuskile nende kahe kategooria (näiteks harva ette tulev põlvitamine või aeg-ajalt põlvitamine) ja ei tea, kumma variandi kasuks otsustada? Valige alati mudel, mis pakub rohkem kaitset; teie põlved on teile selle eest hiljem tänulikud!

Materjalid ja konstruktsioon

On oluline, et põlvepolstrid sobiksid teie tehtava töö iseloomuga ja ühtlasi täiuslikult istuksid. Konstruktsiooni ja materjali valik võib mõjutada saavutatavat kaitset ja mugavusastet. Mõned tegurid, millega põlvepolstrite valikul kindlasti arvestada tuleks.

Kuju: Hea põlvepolster ei kata ainult põlvekedra keskpaika, vaid ümbritseb põlve ja pakub sellele kaitset ka külgedelt. Valige põlvepolstrid, millel on kergelt kumer kuju ja püstised servad.

Kinnitamine: Kuidas toimub põlvepolstri asendi fikseerimine? Otsige põlvepolstreid, mida on võimalik polstri taskusse kinnitada; see suurendab pakutavat kaitset.

Paindlikkus: Painduv põlvepolster on töötamise seiskohast mugavam, kuna kohandub teie valitud asendiga. Veenduge kindlasti, et see pakub teile vajalikku kaitset.

Õhuvahetus: Põlvepolstritega töötamisel võib palav hakata, niisiis on mugava töötamise seisukohast väga olulised õhutuskanalid.

Põrutuskindlus: Erinevad materjalid reageerivad põrutusele erinevalt. Uuenduslikud materjalid, nt D3O, on painduvad kõndides, kuid löögi/põrutuse korral tõmbuvad need jäigaks. Nii pehmendab põrutusi ja lööke materjal, aga mitte teie põlv.

Vastupidavus: Mõned materjalid on teistest vastupidavamad. Ülikerged vahud (näiteks PE) on tõenäoliselt vähema vastupidavusega kui tugevad materjalid, nt Polyolefin.

Sertifitseerimisest

Kui te otsite endale tõeliselt häid põlvepolstreid, siis tuleks kindlasti arvesse võtta ka nende poolt pakutavat kaitset. Valik 2.tüüpi, 0. tasandi ja 2.tüüpi, 0. tasandi põlvepolstri vahel võib tähendada väga suurte erinevustega arvestamist.

Aga kas te teadsite, et sertifikaat kehtib üksnes juhul, kui kasutate polstreid koos pükstega, millega koos neid sertifitseeriti? Kuna sertifitseerimisel kasutatakse konkreetseid püksimudeleid, kandke oma põlvepolstreid alati koos sobivate pükstega; vaid nii ei kaota sertifikaat oma kehtivust. Erinevate kaubamärkidega põlvepolstrite ja pükste kasutamine ja kombineerimine muudab sertifikaadi kehtetuks, niisiis valige kooskasutamiseks mõeldud mudelid.

Seda, milliseid põlvepolstreid koos oma Snickers Workwear pükstega kanda, on lihtne välja selgitada; lihtsalt lugege pükstel olevat etiketti ja kontrollige, kas teile huvipakkuv põlvepolster sobib sellega.

Teie põlvede eest hoolitsemine on oluline

On mõned aspektid, mis aitavad teie põlvepolstrite eluiga pikendada.

Põlvepolstrite eest hoolitsemine mitte üksnes ei pikenda nende eluiga, vaid ühtlasi aitavad kaitsefunktsiooni säilitada. Mõned soovitused:

  1. Võtke pükste pesemiseks põlvepolstrid taskutest välja. Me saame aru, et pükste pesemine koos polstritega pakub suurt kiusatust, aga kui te polstrid enne pesu välja võtate, peavad need kauem vastu.
  2. Enamikku põlvepolstreid tohib pesta, ainult hoiduge kasutamast söövitavaid pesuaineid või väga tulist vett. Põlvepolstreid tuleb pesta käsitsi.
  3. Vahetage neid piisavalt sageli. Mõranenud või rebenenud põlvepolstrid tuleb asendada uutega; sama kehtib ka polstrite puhul, mille originaalkuju ei taastu enam.

Säästke oma põlvi

Professionaalsete oskustööliste põlved saavad sama palju koormust, kui professionaalsete sportlaste omad. Oluline on neile maksimaalset kaitset pakkuda. Kui töö on tehtud, on ka teie põlved paremas töökorras.

Loodetavasti aitab see artikkel teil oma vajadustest lähtudes parimat valikut teha. Teil on ikka veel küsimusi või vajate abi? Lisainfo saamiseks saatke meile sõnum või pöörduge oma kohaliku edasimüüja poole.

 

Küsige meilt